Aktīvās vielas

  • Glikozamīna sulfāts

Glikozamīns ir svarīga locītavu skrimšļu struktūras sastāvdaļa, kas cilvēka organismā sintezējas dabiskā ceļā, taču pienākot vecumam glikozamīns vairs netiek sintizēts pietiekošā daudzumā. Glikozamīns ir atrodams visos cilvēka audos, bet īpaši augstā koncentrācijā tas sastopams locītavu skrimšļos.

  • N-acetilglikozamīns

Tā ir dabiska viela, kas sastopama cilvēka organismā. N-acetilglikozamīns nepieciešams, lai organismā veidotos hialuronskābe un hondroitīns. Lielākā daļa N-acetilglikozamīna molekulas sastāv no glikozamīna. Glikozamīns ir locītavu skrimšļa pamatkomponents, skrimšļu un saišu struktūras analogs.

  • MSM Metabolīta dimetilsulfons 

Pazīstams arī pēc citiem nosaukumiem, tai skaitā DMSO2. MSM ir avots organiskam sēram kaulos. Tas dabiski atrodas augos, kā arī nelielos daudzumos sastopams dažādos ēdienos un dzērienos. Ir pieejams kā uztura bagātinātājs, visbiežāk kombinācijā ar glikozamīnu un/vai hondroitīnu.   

  • Kolagēns

Pastāv aptuveni 28 kolagēna veidi, kuri sastāda 30% no kopējās proteīnu (olbaltumvielu) masas cilvēka ķermenī. Kolagēnu struktūras iezīme ir trīs polipeptīdu ķēdes (α-ķēdes) trīskāršās spirāles formā.  Kolagēna tipu atšķirību galvenokārt nosaka α-ķēžu esošo aminoskābju skaita dažādība. Kolagēni atrodas skrimšļos, cīpslās, ādā, asinsvados un starp skriemeļu diskos.


Trīskāršā kolagēna spirāle

  • I tipa kolagēns 

I tipa kolagēns ir sastopams visbiežāk. 50% no visiem kolagēniem ir atrodami kaulos, no kuriem 90% ir tieši I tipa kolagēns. Proenzi līnijas uztura bagātinātājos ir izmantots I tipa hidrolizēts kolagēns. Hidrolizēts kolagēns sastāv no maziem peptīdiem ar zemu molekulāro masu. Kolagēna molekulas ir denaturētas un daļēji hidrolizētas želantīna formā.   

  • II tipa kolagēns 

II tipa kolagēns ir locītavu skrimšļu pamatkomponents. Mūsu produktu sastāvos tiek izmantots nedenaturēts jeb dabisks kolagēns, kura apstrādē izmantota minimāla temperatūra, padarot to šķīstošu un tajā pašā laikā, saglabājot dabisko trīskāršās spirāles formu.  

  • Bosvēlijas mizas ekstrakts 

Bosvēlija ir vidēja izmēra tropisks koks ar pelnu krāsas mizu. Tā sastopama Indijā un citos Āzijas un Āfrikas tropiskajos reģionos. Nocirsta vai iegriezta Bosvēlijas miza ražo sveķus, kuri tiek izmantoti dažādām vajadzībām.  Bosvēlijas sveķi (satur bosveliskās skābes) tikušas izsenis lietoti tradicionālajā indiešu Ajūrvēdas medicīnā elpošanas un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanai. Bosvēlijas mizas labvēlīgi ietekmē kaulu un locītavu darbību, kā arī palielina to izturību. Labvēlīgi ietekmē skrimšļu veselību un palīdz nodrošināt locītavu kustīgumu.

 

  • Mežrozīte

Mežrozīte aug Eiropā, Āfrikas ziemeļrietumos un Āzijas rietumos.  Rozes paauglis ir auglis, kas rodas no rozes zieda. Tas ir sarkani oranžā krāsā. Kaltēts auglis un sēklas tiek lietotas dažādām vajadzībām ( tējās, uztura bagātinātājos, ievārījumos, vīnos utt.). Svaigs mežrozītes auglis satur ļoti daudz vitamīna C – tāpēc tas bieži tiek izmantots imunitātes stiprināšanai. Auglim piemīt arī antioksidējošas īpašības un tas aizsargā šūnas no kaitīgajiem brīvajiem radikāļiem. Tam ir labvēlīga ietekme uz ādu, nierēm un urīnpūsli. Turklāt mežrozīte labvēlīgi ietekmē locītavu veselību.